Renta na zawsze?

www.aviationcorner.pl

Doznając nawet ciężkiego urazu, nie zawsze tracimy całkowitą zdolność do pracy na całe życie. Z tego właśnie powodu nie należy sądzić, iż przyznana renta będzie stanowiła nasz dochód, aż do emerytury. W bardzo wielu przepadkach bowiem komisja lekarska orzeka o zdolności do pracy i wówczas tracimy prawo do pobierania świadczenia socjalnego, jakim jest renta.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy chociaż częściowo odzyskaliśmy zdrowie. Najczęstszym rozwiązaniem jest wówczas obniżka naszego świadczenia, ponieważ posiadamy częściową zdolność do wykonywania pracy. W przypadku wyłudzenia pieniędzy, tytułem renty, należy brać pod uwagę konieczność zwrotu otrzymanego świadczenia.

Jak sytuacja wygląda w przypadku prywatnych firm ubezpieczeniowych? Z całą pewnością można stwierdzić, iż prywatne ubezpieczalnie niezwykle dokładnie sprawdzają stan zdrowia osób, które zgłaszają się do ubezpieczalni celem otrzymania renty. W niektórych prywatnych ubezpieczalniach istnieje również możliwość uzyskania comiesięcznego świadczenia w formie renty, z tą jednak różnicą, iż jest to świadczenie ograniczone czasowo i nie podlega ono wydłużeniu, niezależnie od stanu naszego zdrowia.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2019 Renty. Wszystkie prawa zastrzeżone.