Czy warto ubezpieczać się od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Przeciwnicy firm ubezpieczeniowych podkreślają, iż samodzielnie odkładając pieniądze na dowolny wybrany cel, jesteśmy w stanie zaoszczędzić więcej, niż korzystając z pośrednictwa ubezpieczalni. O ile w przypadku emerytur w bardzo wielu sytuacjach nie sposób nie zgodzić się z tą tezą, to jednak w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego lub rentowego niekoniecznie. Dlaczego w tym przypadku warto się ubezpieczać?

W odróżnieniu od emerytury, nie jesteśmy w stanie przewidzieć momentu, w którym poważnie zachorujemy lub ulegniemy poważnemu wypadkowi. Niejednokrotnie bowiem w młodym wieku doznamy na tyle poważnego uszczerbku na zdrowiu, iż nie będziemy w stanie wykonywać jakiejkolwiek pracy. Zgromadzone przez nas fundusze mogą okazać się niewystarczające w dłuższej perspektywie czasu. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku, jeśli jesteśmy ubezpieczeni. Wówczas możemy liczyć na rentę, nawet jeśli nieszczęśliwy wypadek przytrafi nam się po kilku miesiącach pracy. Niezależnie od wysokości renty, mamy zapewniony stabilny, comiesięczny dochód, który pozwoli nam na przeżycie.

Osoby narażone na częste wypadki podczas pracy, powinny ubezpieczyć się nie tylko w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, ale także w prywatnej ubezpieczalni. Tylko dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli liczyć na odpowiedni zastrzyk gotówki w momencie wystąpienia poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2019 Renty. Wszystkie prawa zastrzeżone.